Η Δήμητρα Μελλίνη, απόφοιτος των Εκπαιδευτηρίων μας, κατέκτησε ακόμα μία σημαντική διάκριση με την Εθνική ομάδα καλαθοσφαίρισης στους Deaflympics!

Συγκεκριμένα, κατέκτησε την τέταρτη θέση με την Εθνική ομάδα καλαθοσφαίρισης στους Deaflympics που πραγματοποιήθηκε στη Βραζιλία. Η ολυμπιονίκης του 2017 εθνική ομάδα μπάσκετ Κωφών Γυναικών δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο. Στο «μικρό» τελικό των 24ων Ολυμπιακών Αγώνων Κωφών, που διεξήχθη στο SESI Centro Sportivo και ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 15 Μαΐου, στην Caxias Do Sul, της Βραζιλίας, γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη της Πολωνίας με 71-61, η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Συγχαρητήρια στην Εθνική μας ομάδα και στη «δική μας» Δήμητρα Μελλίνη! Ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!

Πηγή: www.12sports.gr: Στην 4η θέση η Εθνική κωφών Γυναικών! – Μπάσκετ Δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο η Εθνική μας ομάδα κωφών γυναικών, αφού ηττήθηκε με 71-61 από την Πολωνία στον μικρό τελικό των Deaflympics! – Ειδήσεις για όλα τα αθλήματα της Δωδεκανήσου