Στο «26ο Κύπελλο Χριστουγέννων 2018» έλαβαν μέρος η προ-αγωνιστική και η αγωνιστική ομάδα κολύμβησης του «ΡΟΔΙΩΝ άθλησις» στις 15 και 16 Δεκεμβρίου 2018, στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» της Πάτρας.

 

Στους αγώνες, στους οποίους  συμμετείχαν περισσότεροι από 800 αθλητές, τα παιδιά του «ΡΟΔΙΩΝ άθλησις»  βελτίωσαν τους ατομικούς τους χρόνους, διακρίθηκαν ανάμεσα σε αθλητές υψηλού επιπέδου και «πρόσθεσαν στη φαρέτρα τους» επιπλέον μετάλλια και κύπελλα!

Αξίζει να σημειωθεί πως τρεις εκ των αθλητών του σωματείου μας «έπιασαν» τα Πανελλήνια όρια της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος.

Πιο αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών μας:

Παγκορασίδες Β

Χατζηαντωνίου Μαρία

50μ πρόσθιο, 1η θέση με χρόνο 00:40:39

100μ πρόσθιο, 2η θέση με χρόνο 01:33:63

100μ ελεύθερο,  14η θέση με χρόνο 01:21:34

200μ πρόσθιο, 5η θέση με χρόνο 03:25:41

 

Αναστασοπούλου Μυρτώ

50μ πεταλούδα, 2η θέση με χρόνο 00:35:02

100μ πεταλούδα, 4η θέση με χρόνο 01:28:83

200μ μικτή ατομική,  1η θέση με χρόνο 02:52:54

400μ μικτή ατομική,  1η θέση με χρόνο 06:09:05

 

Παμπαίδες Β

Βαγιανάκης Σωτήριος

50μ ελεύθερο,  7η θέση με χρόνο 00:31:58

100μ ελεύθερο,  8η θέση με χρόνο 01:11:72

200μ ελεύθερο,  4η θέση με χρόνο 02:31:49

200μ μικτή ατομική,  4η θέση με χρόνο 03:05:78

 

Δραγάτης Ευάγγελος

50μ ελεύθερο,  11η θέση με χρόνο 00:32:31

50μ ύπτιο, 3η θέση με χρόνο 00:39:03

100μ ύπτιο, 3η θέση με χρόνο 01:25:19

 

Παμπαίδες Α

Παπασιδέρης Γεώργιος

50μ ελεύθερο,  23η θέση με χρόνο 00:30:11

100μ ελεύθερο,  15η θέση με χρόνο 01:06:88

200μ ελεύθερο,  10η θέση με χρόνο 02:33:95

200μ μικτή ατομική,  5η θέση με χρόνο 02:56:52

 

Νεάνιδες

Πεστλίκη Ραφαέλλα-Ιακωβίνα

50μ ελεύθερο, 3η θέση με χρόνο 00:30:85

50μ πεταλούδα, 2η θέση με χρόνο 00:32:10

100μ πεταλούδα, 1η θέση με χρόνο 01:12:92

200μ πεταλούδα, 1η θέση με χρόνο 02:47:76

 

Αγόρια 12 ετών

Καστάνιας Σπυρίδων

50μ ελεύθερο,  14η θέση με χρόνο 00:34:60

100μ ελεύθερο,  18η θέση με χρόνο 01:22:44

100μ πρόσθιο,  11η θέση με χρόνο 01:48:87

 

Χατζηπλής Θεμιστοκλής

50μ ελεύθερο,  19η θέση με χρόνο 00:37:21

100μ ελεύθερο,  19η θέση με χρόνο 01:22:90

100μ ύπτιο,  14η θέση με χρόνο 01:41:08

 

Καλλέας Γεώργιος

50μ πεταλούδα,  3η θέση με χρόνο 00:37:78

100μ πεταλούδα,  6η θέση με χρόνο 01:29:01

200μ μικτή ατομική,  7η θέση με χρόνο 03:13:71

 

Ψυλλάκης Ανδρέας

50μ πρόσθιο,  10η θέση με χρόνο 00:48:93

100μ πρόσθιο,  13η θέση με χρόνο 01:50:45

200μ πρόσθιο,  9η θέση με χρόνο 03:48:22

 

Οι παραπάνω αθλητές (κατηγορίας ΑΓ12) έλαβαν μέρος σε σκυταλοδρομίες 4x50μ ελεύθερο και 4x50μ μικτή ομαδική.

 

Αγόρια 11 ετών

Παστρικός Ελευθέριος

50μ ελεύθερο,  16η θέση με χρόνο 00:38:30

100μ ελεύθερο,  18η θέση με χρόνο 01:25:80

50μ ύπτιο,  20η θέση με χρόνο 00:46:12

 

Χατζηστρατής Νικήτας

50μ ελεύθερο,  23η θέση με χρόνο 00:40:35

100μ ελεύθερο,  19η θέση με χρόνο 01:28:75

50μ πεταλούδα,  10η θέση με χρόνο 00:43:86

 

Συγχαίρουμε τόσο τους αθλητές μας για την προσπάθεια και τις επιτυχίες τους όσο και τον προπονητή τους κ. Λάππα Αποστόλη , ο οποίος και συνόδευσε την αποστολή.